Letní tábor mladých zdravotníků

krizz

 

 

Letní soustředění mladých zdravotníků, letos na horách

 

 

 

 

       V červenci proběhlo každoroční letní soustředění pro mladé zdravotníky Českého červeného kříže Prachatice, tentokrát na Zadově. Pobytová akce byla určena dětem ve věku 6-16 let se zájmem o první pomoc. Celkem 20 dětí čekal nejen odborně zaměřený program teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také hry i zajímaví hosté a exkurze.

 

 

 

       Během pobytu jsme se intenzivně věnovali první pomoci, děti absolvovaly řadu modelových situací v rolích figurantů, záchranářů, ale také dispečerů na tísňové lince. Neminulo je ani téměř skutečné volání ZZS nebo nácvik komunikace přes vysílačky.

 

 

 

       Přivítali jsme kynologa Horské služby, lektory-vozíčkáře z projektu VZPoura úrazům, navštívili stanici Horské služby. Na vycházce k rozhledně nás překvapily figurantky, které nikdo z dětí neznal… Úkolu se však děti ujaly s vervou mladým zdravotníkům vlastní. Odměnou jim byl nejen výstup na rozhlednu, ale i cesta lanovkou. Adrenalin hlavně pro instruktory.

 

 

 

       Závěr pobytu byl věnován vyhodnocení a rozloučení, skáplo i pár slziček a leckdo by rád zůstal ještě aspoň o jeden den déle. Rádi bychom tímto poděkovali dětem za příjemně strávený čas, rodičům za důvěru a partnerům za spolupráci.

 

 

 

      Letní soustředění mladých zdravotníků bylo realizováno za podpory Města Prachatice a ČEPS. Více fotografií a videa najdete na našem facebookovém profilu.

 

 

 

Text a foto: Zuzana Pelikánová  

{gallery}Jitka/rok2020/cervenec/spolek{/gallery}

 

{jcomments off}