nplogo

Správa NP Šumava vypsala výběrové řízení

Správa NP Šumava vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky

   Správa Národního parku Šumava opět otevírá možnost všem poskytovatelům služeb v lesnických činnostech, uzavřít rámcovou dohodu na práce v lesích Správy NP Šumava. Předpokládaná hodnota nadlimitní veřejné zakázky na služby s názvem „Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2023 – 2024 na území NP a CHKO Šumava“ činí 299 milionu korun bez DPH.

   Předmětem zadávacího řízení je zajištění prací spojených s péčí o lesy v největším národním parku v ČR a dalších pozemcích spravovaných Správou na období od podpisu rámcových dohod, do konce roku 2024 nebo do vyčerpání předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Veřejné zakázky na práce v lese bude Správa vyhlašovat, stejně jako v předchozích letech, prostřednictvím řízení zadávaných na základě rámcové dohody s obnovením soutěže tzv. minitendrů.

   „Počítáme s pracemi související s aktivní péčí o les v zásahových částech národního parku podobně jako v minulých letech. Důraz klademe na zpracování nahodilých těžeb, přestavby lesních porostů a zajištění dodavatelských kapacit na pěstební činnost. Uvítáme všechny dodavatele, kteří nabízejí lesnické činnosti od ručních těžeb až po kompletní mechanizované zpracování. Zejména však potřebujeme zajistit pěstební práce a odkorňování,“ upřesňuje náměstek ředitele Správy NP Šumava Jan Kozel.

   Podle nových rámcových dohod se budou soutěžit práce v lesích NP Šumava v minitendrech od podpisu rámcových dohod v průběhu letošního léta. Konec lhůty pro podání nabídek je 14. března 2023 v 8 hodin. Další informace k nadlimitní veřejné zakázce jsou k dispozici na profilu zadavatele: https://nen.nipez.cz/profil/NPSUMAVA.

Jan Dvořák
tiskový mluvčí
Správa NP Šumava