Soutěž : Talenty pro firmy

Dne 30.4.2024 se tři žáci naší školy a tři žačky ze ZŠ Smetanova krajského kola soutěže Talenty pro firmy.

Soutěž pořádala Jihočeská hospodářská komora v Park hotelu Hluboká nad Vltavou.

Tématem letošního ročníku bylo vytvořit moderní letiště s kamerou na rozpoznání vozidla a bezpečnostní bránu. Vozidlo Maqueena (vozidlo IZS) musí dojet po čáře před bezpečnostní bránu, která pomocí kamery rozezná oprávněné vozidlo a následně otevře vjezdovou bránu na letiště.

Několik týdnů před termínem soutěže jsme na pravidelných schůzkách připravili celý projekt, mechanickou část (ZŠ Smetanova) a elektro žáci naší školy.

V den soutěže jsme přijeli do místa konání cca v 8.00 hod. V přednáškovém sále jsme začali stavět naše letiště. Asi po dvou hodinách začala soutěž. Porota obešla pro zhodnocení jednotlivé týmy a hodnotila provedení a funkce dle zadání. V přilehlých prostorách se soutěžící z jednotlivých týmů mohli seznámit se zajímavými projekty partnerských firem.

Po dobrém obědě bylo vyhlášení výsledků. Náš tým se umístil na 6.místě z celkového počtu jedenácti týmů, které se účastnily soutěže.

Domů jsme se vrátili odpoledne a žákům se celá soutěž velmi líbila.

Š. Maleč