Povodně 2012

POVODNĚ: Je tomu přesně deset let, kdy v Čechách vypukly ničivé povodně. Celkový objem srážek, které spadly na území České republiky, činil téměř dest miliard metrů krychlových vody. Postiženo bylo 10 krajů, 43 okresů, zatopeno 99 měst a obcí. Částečně voda poškodila 347 měst a obcí. Došlo k přelití hrází u 300 rybníků (z toho v 23 případech k protržení a v 84 případech k vážnému poškození hrází).

 

V pondělí 12. srpna 2002 byl vyhlášen vládou ČR nouzový stav pro území hlavního města Prahy, Středočeského, Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje a následující den i kraje Ústeckého. Evakuováno bylo více jak třináct tisíc osob. Na následky povodní zemřelo 19 osob. Škody dosáhly výše 75 miliard korun.

Přímo ve Vimperku před deseti lety ničivá voda nenapáchala tolik škody jako o sedm let později. Přesto: Jak vy vzpomínáte na povodně v roce 2002? Máte zajímavý zážitek nebo fotografii? Podělte se o ně s ostatními čtenáři! Své příspěvky můžete zaslat na adresu info@vimperk.eu nebo zanést k oskenování v recepci v ul. 1.máje 116 naproti bývalé lesnické škole.

(jr)-vimperk.eu