Ztratil se student

ZTRATIL SE: Velké pátrání se rozjelo v sobotu odpoledne v areálu koupaliště v Rohanově u Vacova. Na místě byl v sobotu policejní vrtulník, policisté, hasiči a v sobotu večer byl v akci i policejní potápěčský tým.

Celý článek

 

daniel_prudikJak nám potvrdil policejní mluvčí Jiří Macner, bezpečnostní složky pátrají po mladistvé osobě. Ještě v sobotu večer nechtěl potvrdit naši informaci, že hledaným je student vimperského gymnázia Daniel Prudík, neboť se jedná o osobu mladistvou a pátrání probíhalo tou dobou jen po policejní linii. Veřejnost v té době ještě nebyla požádána o spolupráci při hledání.

V neděli ráno už se pohřešovaný v policejní databázi hledaných osob objevil. Pohřešovaným je Daniel Prudík, narozený 26.2.1995, vysoký asi 175 cm a zdánlivého stáří 17 až 18 let. Policejní databáze zatím neobsahuje jeho fotografii, ale na jeho facebookovém profilu se jeho fotografie nachází. Už se tam i objevilo množství vzkazů s žádostí o pomoc.

Podle slov jeho strýce pana Vojty ani on, ani rodiče neví o tom, že by měl Daniel nějaké problémy a pro zmizení nemají vysvětlení. Jak nám řekla ředitelka vimperského gymnázia Eva Piherová, jedná se o šikovného a úspěšného studenta, který neměl se studiem problémy.

Pátrání podle názoru lidí na místě i podle jeho strýce  probíhalo v sobotu zvláštním způsobem. Student se ztratil už ve čtyři hodiny ráno. Vzhledem k tomu, že svědci potvrdili, že pohřešovaný mladík byl podnapilý, a ztratil se v blízkosti koupaliště, dalo by se očekávat, že mohl utonout, přesto byl potápěčský tým nasazen až v sobotu po dvacáté hodině. Mezitím celý den prohledával okolí vrtulník s termovizí. Při pátrání neuspěl kvůli časovému odstupu a především kvůli počtu lidí na místě ani policejní pes.

Dobrá zpráva přišla z Rohanova v sobotu pozdě večer. Potápěč po důkladném prozkoumání dna nádrže téměř stoprocentně vyloučil , že by se pohřešovaný utopil. Tuto informaci potvrdila následně v neděli dopoledne i policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

V neděli od devíti hodin pátrání po Danielu Prudíkovi v Rohanově pokračovalo s větším množstvím pátrajících. “Do pátrání se v neděli zapojilo deset policistů, hasiči a dobrovolníci,” sdělila Štěpánka Uhlířová

 

V neděli odpoledne vydala Policie ČR oficiální prohlášení k pátrání:

Jihočeská policie žádán širokou veřejnost a sdělovaci prostředky o pomoc při pátrání po pohřešovaném mladistvém:

DANIEL PRUDÍK, nar. 1995, trvale bytem Čkyně

dan_prudikDaniel Prudík je 175cm vysoký, štíhlý, má krátké blond vlasy s melírem, modré oči a na čele má svislou jizvu. Naposledy měl na sobě oblečené bílošedé kostkované kraťasy-kapry, zelené tričko a černé boty Adidas.

Daniel Prudík byl naposledy spatřen 11.8.2012 okolo páté hodiny ranní v autokempu v Rohanově u Vacova, kde byl se svými kamarády. Od té doby se nikomu neozval. Jeho mobilní telefon byl naposled dostupný včera po dvanácté hodině polední, kdy byl lokalizován v širokém okolí Vacova.

Včera proběhla rozsáhlá pátrací akce, která trvala až do pozdních nočních hodin. Do akce byly zapojeny desítky policistů, hasičů a dobrovolníků, kromě nich se do akce zapojila také Letecká služba PČR Praha s vrtulníkem a potapěči Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. S negativním výsledkem. Pátrací akce pokračovala i dnes od ranních hodin. 50 osob po mladíkovi pátralo, opět bezvýsledně. V současné době byla fyzická pátrací akce v okolí jeho posledního výskytu ukončena. Policisté pokračují v prověřování dalších okolnolností a informací související s osobou mladého muže.

Touto cestou žádáme sdělovací prostředky a širokou veřejnost, aby byly Policii ČR nápomocny v pátrání. Pokud budete mít jakékoliv informace o pohybu Daniela Prudíka nebo budete vědět něco bližšího k jeho osobě, kontaktujte Policii ČR na lince 158, nebo na tel. čísle operačního střediska Územního odboru Prachatice: 974 236 101.

 

Na náš dotaz v pondělí dopoledne, zda má Policie ČR k dispozici nějaké nové informace, které by mohly vést k nalezení hledaného Daniela Prudíka, odpověděla policejní mluvčí Martina Joklová záporně. “Mobilní telefon pohřešovaného nebyl nalezen,” uvedla policejní mluvčí k nepodloženým informacím, že se našel mobil Daniela Prudíka. Podle slov Martiny Joklové se nyní policisté soustředí na vyslýchání známých hledaného.

(jv, jr)

foto mobilním telefonem: (jv)

foto pohřešovaného: facebook Daniela Prudíka a Policie ČR

rohanov (1)rohanov (2)rohanov (4)rohanov (5)rohanov (6)rohanov (8)rohanov (9)rohanov (10)rohanov (11)rohanov (12)rohanov (13)rohanov (14)