Zdíkov se převlékl do historického

Již potřetí se sešli ve Zdíkově na Ostrově milovníci historie, středověkého umění a šermu. Soubor historického šermu Fechtýři ze Zdíkova zorganizoval za podpory Obce Zdíkov a několika místních sponzorů pestrý den věnovaný historii.

 

Rozsáhlá akce začala v 9.30 historickým průvodem obcí.

 

“Veškeré panstvo, rytíři, pacholata i prostý lid se shromáždil před radnicí, aby zde glejt od nejvyššího radního obdrželi a místo zvané Ostrov mohli svobodně do sobotní půlnoci okupovati”. Tím směrem se pak všichni vydali, aby bohatý program shlédli. A že se bylo na co dívat!

 

Ačkoli počasí nebylo příliš příznivé rytířským radovánkám, našlo cestu na Ostrov několik stovek diváků. Své umění předvedly skupiny Fénix, Morgana von Maxberg, Convictus, Moradis, Artego, hudební skupina Quercus a tanečnice. Své vystoupení předvedli i místní Fechtýři, kteří celý program moderovali.

 

Pro malé návštěvníky bylo připraveno i divadlo, které mělo dva vstupy – Cirkusaido a Námořnická legenda. Kromě vystoupení byl na Ostrově k vidění i středověký jarmark.

 

Kdo přišel po setmění nemusel tolik litovat, neboť se rozjela velkolepá ohnivá show.

 

Zkrátka a dobře, středověk se na zdíkovské pouti zabydlel. Věřme organizátorům, že si pro nás na příští rok zase podobnou akci připraví, neboť Zdíkovské středověké slavnosti se staly již tradicí.

 

pro sumava.eu: Roman ŠEBÁNEK

 

1-pout 0061-pout 0081-pout 0161-pout 0371-pout 0651-pout 0721-pout 0861-pout 0901-pout 0931-pout 1031-pout 109