hokej

Hokejistům v neděli začíná krajská liga

hokej
O tomto víkendu začíná nový ročník krajské hokejové ligy, ve kterém nebude chybět tradiční účastník HC Vimperk. Soutěž bude mít dvanáct účastníků, hraje se dvoukolově každý s každým a poté bude následovat play-off osmi nejlepších týmů, kde vítěz postoupí do kvalifikace o druhou ligu. Favoritem by měly být týmy HC Strakonice a HC David servis Č.Budějovice.

 

 

Ve vimperském hokeji došlo během léta k velkým změnám ve vedení klubu a i na trenérských postech. Valnou hromadou byl zvolen nový výkonný výbor. Po osmnácti letech skončil na vlastní žádost ve funkci předsedy klubu Z. Ženíšek, kterého nahradil P. Předota. Funkci místopředsedy vykonává P. Grulich, který je zároveň hlavním trenérem A-týmu mužů v krajské lize, kde nahradil odstupujícího St. Kašpara ze Strakonic. Asistentem mu je bývalý vimperský brankář T. Kašpar.

 

K drobným změnám došlo i v kádru prvního mužstva. Ten je ve většině případů složen z vimperských odchovanců, což je cesta, kterou by se chtěl klub ubírat.

 

 

V obraně již nebude nastupovat českobudějovický P. Ondrejec, který ukončil hostování a bude hrát stejnou soutěž za HC Strakonice, hostování nebylo prodlouženo Z. Karhanovi z TJ Sušice. Staronovou tváří v obraně je J. Vávra, který se k hokeji vrací po roční pauze. Příležitost by měli dostávat i junioři R. Sitter a M. Myslík. V útočných řadách došlo též k některým změnám. Na hostování do druholigového Milevska odešel talentovaný junior L. Paule s tím, že má do klubu vyřízený střídavý start.

 

Hostování skončilo útočníkům HC Strakonice Kotaškovi a Jílkovi a již nebylo prodlouženo. Hraní ukončili J. Macháček a P. Machovec. Do kádru se vracejí F. Hail a B. Král, kteří byli v uplynulé sezoně z pracovních důvodů zaneprázdněni. Na ledě se též objevil L. Boška, ale jeho start je z pracovních důvodů hodně nejistý. Z juniorů do přípravných zápasů naskočili L. Plouhar a Vl. Pešl ml. V brance již nebude chytat M. Zeman ze Strakonic.

 

Jak nám sdělil Karel Novotný za HC Vimperk, cílem vimperských hokejistů je po roční absenci postup do play-off a též přilákat do hlediště vimperského zimního stadionu ještě více diváků a nabídnout jim kvalitní sportovní podívanou. O atmosféru se budou opět pravidelně starat naši vimperští “trubci” a bubeníci. Novinkou bude předprodej permanentních vstupenek za sníženou cenu.

 

Hokejisté HC Vimperk zahajují soutěž v neděli na jindřichohradeckém ledě, kde se utkají s týmem KLH Jindřichův Hradec B, což je nováček soutěže. Jeho tým se bude skládat z náhradníků druholigového týmu, juniorů a hráčů bývalého účastníka krajské ligy Velké Radouně. První domácí utkání se hraje v neděli 30.9. 2012 od 17.00, kdy přijede TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí

 

(jr)

 


archivní foto: Jiří Šejna