Vítr lámal stromy v kraji

    Přes dvacet výjezdů profesionálních i dobrovolných hasičů si vyžádal silný vítr, který lámal stromy takřka v celém Plzeňském kraji, a to od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána.

Ve čtvrtek 4. října 2012 byl v 15.47 hod. zahájen sled volání s podobnou tématikou. Silný vítr buď porazil celý strom nebo jeho část tak, že byla zablokována průjezdnost silnic a v několika případech byla ohrožena bezpečnost chodců a obydlí. Ve dvou případech byly pádem stromu strženy dráty elektrického a telefonního vedení, dvakrát také řešili hasiči uvolněné plechy. Nejvíce výjezdů bylo v okrese Klatovy, na jižním Plzeňsku nebyl žádný.

Domažlicko – Odstranění padlých stromů a větví probíhalo v Šitboři, Draženově a Koutu na Šumavě. Zasahovaly jednotky HZS Domažlice a JSDH Poběžovice.

Klatovsko- Stromy přes cestu odstraňovali hasiči v Železné Rudě, Nýrsku, Střeziměři, Chlístově, Hnačově a Nemilkově. Zasahovaly jednotky HZS Klatovy, JSDH Želetná Ruda, JSDH Nýrsko a JSDH Plánice.

Plzeň-město- Chodce ohrožovala větev ve Staniční ulici a strom blokoval silnici v Osikové ulici. Zasahovala jednotka HZS Plzeň- Střed.

Plzeň-sever- Strom a větve zasahovaly do vozovky v Horní Bříze a Chříči, uvolnění plech na střeše panelového domu zajistili hasiči v Nýřanech. Zasahovaly jednotky HZS Plasy, HZS Nýřany a JSDH Zvíkovec.

Rokycansko- Stromy do vozovky popadaly v Nové Huti, Kříších, Vejvanově a Borku, specializovaná firma řeší padlý strom na budovu obecního úřadu v Kakejcově. Zasahovaly jednotky HZS Rokycany, HZS Radnice a JSDH Vejvanov.

Tachovsko- Uvolnění komunikace od padlých stromů bylo nutné v Mchově a obci Láz, v Chodském Újezdě pracovali na likvidaci stromu místní občané před příjezdem jednotek. Zasahovaly jednotky HZS Tachov a HZS Stříbro. (tz, hzs)