Předvolební II

NÁZOR KARLA BERÁNKA: Přiblížil se datum voleb do krajského zastupitelstva. V našem městě, ale vlastně všude se na nás usmívají nebo moudře hledí obličeje po digitální úpravě. Denně nám sdělovací prostředky hromadného ohlupování předkládají předvolební statistiky. Snaží se nám vsugerovat, o jak vážnou věc vlastně jde.

 

Neberme to však tak úplně vážně. Docela mne rozesmál velký plakát, umístěný nad gymnáziem. To heslo je opravdu velmi výstižné. Většina Vimperských rychle pochopí, kam tím mířím. Stačí se zúčastňovat jednání zastupitelstva našeho města. Několik měsíců je stálicí v programu jakási přípojka kanalizace na předměstí Vimperka. Nepřejícníci a pomlouvači hovoří, že snad načerno postavená. To snad nemůže být ani pravda, vždyť heslo na plakátu hovoří o něčem jiném!

 

{gallery}vimperk/2012/rijen2012/predvolebni/{/gallery}

Druhá veselá příhoda mě potkala v domě, kde bydlím. Jakýsi můj spolubydlící vyjádřil svou „ochotu” jít k volbám. Dovolím si jen takovou malou vsuvku: Většina národa s nostalgií vzpomíná na dobu minulou. Vsadím se, o co chcete, že takhle by se dotyčný jen velmi těžko vyjádřil k tehdejší politické situaci. Pro ty, co tuto dobu znají jen z vyprávění – za takto vyjádřený názor se dostalo občanovi 2 roky zaopatření na Borech.

 

Mějte nadhled a neberte všechno moc vážně. Nestojí to za zbytečné rozčilování. Na shledanou u urny.

 

 

Karel BERÁNEK

 

 

Pozn.: Pravděpodobně mne při focení výše zmíněného plakátu někdo viděl, jelikož plakát byl přelepen jiným heslem. Přesto si za výše zmíněným stojím.