Proč se ANO 2011 neúčastní voleb

NÁZOR VLADIMÍRA VÁCHY: Média na všech úrovních, politické strany, aktivní jednotlivci, všichni bijí na poplach před krajskými a senátními volbami. Každý něčím straší, něco slibuje, tak, jak je v naší zemi při těchto příležitostech obvyklé. Je až s podivem, kolik lidí a seskupení se pere o to, nezištně se stát služebníkem veřejnosti do roztrhání těla. Není to zvláštní, když zkušenosti z našich měst a obcí o tom, jak se lidé chtějí veřejně angažovat, jsou úplně opačné? O něčem to jistě svědčí, ti kandidáti si po letech zkušeností od své kandidatury slibují asi něco úplně jiného, než službu veřejnosti. Ale ne, asi se pletu.

 

 

Politické hnutí ANO 2011, jehož jsem členem, se krajských voleb neúčastní a ani senátní volby se v našem obvodě nekonají. ANO 2011 se krajských voleb neúčastní ne proto, že nemá zájem na zásadní změně ve fungování tohoto územního uskupení, ale proto,že oficiálně vzniklo 1.srpna 2012 a od té doby není možné odpovědně připravit kandidátku 56 lidí, za které by převzalo záruku, že budou vyhovovat morálnímu kodexu svého hnutí a polovina lidí tam bude pro nás neznámých, jen do počtu jako u mnoha kandidujících. Také z toho důvodu, že voliči mohou na volebních lístcích „kroužkovat” a zvolen tak může být třeba kandidát z posledního místa kandidátky, o kterém nemusíme nic vědět. Naše neúčast je mnohem odpovědnější než riskovat při případném úspěchu, že budou zvoleni lidé, za které nemůžeme nést odpovědnost.

 

 

Stanovisko ANO 2011 k volbám tedy doporučuje volit odpovědně lidi ve stranách a hnutích, které nejsou zprofanované aférami, známe je, garantují nám morální a odbornou způsobilost a jsou z našeho regionu aby mu mohli svojí prací v dalším volebním období prospět. A těch je na kandidátkách jistě dost a můžeme jejich volbu „kroužkováním” významně ovlivnit.

 

 

Vladimír VÁCHA
Okresní koordinátor ANO 2011