Zlaté česko-slovenské ručičky

Nejkrásnější známka patří Česku

A zase máme prvenství! Tentokrát se jedná o nejkrásnější poštovní známku České pošty, která nese název „Poštovní muzeum“ a vítězství získala v prestižní mezinárodní soutěži Grand Prix de l’ Exposition WIPA.

Do soutěže spojené se světovou výstavou WIPA Vídeň můžou poštovní správy přihlásit vždy maximálně jeden exemplář. Česká pošta vybrala písmenovou známku od slovenského výtvarníka Dušana Kállaye, kterou rytecky rozkreslil Miloš Ondráček.

znamka

„Vítězství České republiky v soutěži je zároveň oceněním vysoké kvality tvorby známek u nás. Zatímco řada konkurenčních poštovních správ pro soutěž vybrala například aršíky, které jsou výrobně mnohem složitější, my jsme vyhráli s úplně běžnou výplatní známkou tištěnou ofsetem,“ uvedl Břetislav Janík, ředitel odboru známkové tvorby České pošty. Se 122 body se vítězná známka z České republiky umístila před druhým Lichtenštejnskem (115 bodů) a třetím Slovenskem (99 bodů). V první desítce se na dalších místech umístily známky poštovních správ Švédska, Vatikánu, Ukrajiny, Chorvatska, Ruska, Německa a Islandu.

foto Česká pošta, zdroj: Novinky