Hejtman poděkoval olympionikům

Tyčkařka Jiřina Svobodová (Ptáčníková) a běžkyně Ivana Sekyrová, cyklista Pavel Kelemen, sportovní střelci Václav Haman, Martin Strnad a Adéla Sýkorová, tenistka Andrea Hlaváčková, triatlonista Přemysl Švarc, kraulař Martin Verner, ale také Jáchym Wiesner – mistr světa v neolympijské disciplíně kickboxu – ti všichni se v úterý dopoledne sešli na půdě krajského úřadu, aby zde z rukou hejtmana Milana Chovance a náměstka pro školství, mládež, sport a ekonomiku Jiřího Stručka převzali pamětní listy a věcné dary jako poděkování Plzeňského kraje za vynikající reprezentaci na LOH v Londýně a v případě Jáchyma Wiesnera na světovém šampionátu v kickboxu.

Vážíme si vaší práce i toho, že jste přišli. Za vaše skvělé výkony vám patří velké poděkování. Do budoucna vám všem přejeme hodně zdraví a hodně úspěchů, jak ve sportu, tak i v osobním životě,“ řekl při setkání sportovcům hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Všichni ocenění se na olympijských hrách umístili v první desítce a mají vztah k plzeňskému regionu – buď se zde narodili, nebo působí v plzeňském sportovním klubu.   

spolecna

 

 „Setkání s olympioniky a jejich trenéry bylo velmi příjemné. Měli jsme tu čest setkat se s nejlepšími sportovci z našeho kraje. Nezáleží na tom, zda medaili získali, či ne. Důležité je nadšení pro sport, které dnes vyzařovalo z každého z nich. Velmi příjemné bylo i setkání s někdejším olympijským vítězem ve střelbě Janem Kůrkou, který dnes v roli trenéra dál formuje mladou generaci. Plzeňský kraj si je vědom toho, že právě takoví sportovci jako je pan Kůrka, Martin Straka nebo Pavel Horváth nevyrostou sami, ale musí fungovat pomoc ze strany státu, ale i kraje. My jsme partnery především mládežnických sportů, ale podporujeme také vznik nejrůznějších sportovišť, protože nejenom vrcholový sport, ale i ten rekreační je důležitý, “ uzavírá setkání na krajském úřadu hejtman Milan Chovanec.

(zdroj: tz,plzensky-kraj.cz)