Začaly volby do krajského zastupitelstva

Do sedmi volebních okrsků je rozdělen Vimperk ve volbách do krajského zastupitelstva, které začaly v pátek úderem druhé hodiny. Volební místnosti se nacházejí na dvou místech – v obou základních školách, v ZŠ TGM a ZŠ Smetanova.

 

 

Jak nám sdělili členové volebních komisí na obou místech v závěru prvního volebního dne, zatím přišlo k volebním urnám odhadem deset až patnáct procent vimperských obyvatel.

 

 

Své hlasy odevzdaly už také obě osoby, které figurují na kandidátkách svých stran a uskupení velmi vysoko a mají tak naději, že jejich zásluhou po letech absence zasedne opět občan Vimperka do jihočeského “parlamentu”. Současný starosta Bohumil Petrášek přišel vhodit hlasovací lístky po osmnácté hodině ve volební místnosti v ZŠ TGM. Další možný nový jihočeký zastupitel, exstarosta Pavel Dvořák, se zúčastnil voleb v ZŠ Smetanova krátce před dvaadvacátou hodinou.

 

 

{gallery}vimperk/jiri_sejna/2012/rijen/krajske_volby/{/gallery}

 

 

Volební místnosti se uzavřou v sobotu ve čtrnáct hodin a my budeme průběžně zveřejňovat výsledky. Rovněž přineseme komentář některých zainteresovaných, jak hodnotí volby ze svého pohledu.

 

 

(jr)

 


foto: Jiří Šejna, vimperk.eu