Informovaný senior – projekt se zapojením rozhlasu

Projekt Informovaný senior na vlnách ČRo Plzeň

Projekt „Informovaný senior“ je v plném proudu. Jedná se o preventivní program, jehož cílem je poskytnout seniorům zajímavé informace z oblastí „Finanční gramotnost“, „Internet a PC“, „První pomoc“ „Sebeobrana“ a lépe je připravit na možná úskalí, která, nejen na ně, v těchto oblastech číhají. Vedle toho, že naši odborní lektoři vyjíždějí za seniory, kteří o tuto aktivitu projevili zájem, představují také projekt a jednotlivé oblasti v Českém rozhlasu Plzeň. První takováto prezentace se konala ve středu 24. října a posluchači se zde mohli dozvědět zajímavé informace z oblastí „První pomoc“ a „Sebeobrana“.

Protože se vystoupení lektorů setkalo se značnou posluchačskou odezvou, dovolujeme si Vás pozvat na vystoupení lektora pro oblast „Internet a PC“, které se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu 2012, a na vystoupení lektora pro oblast „Finanční gramotnost“, které je plánováno na čtvrtek 8. listopadu 2012. Lektoři budou hosty Českého rozhlasu Plzeň vždy v dopoledním programu „Poradíme Vám“ mezi 8:30 a 9:00 hod. a následně pak v podvečerním bloku „Co Vás zajímá“ v době od 18:05 do 19:00 hod.

Pokud se tedy chcete dozvědět něco o projektu „Informovaný senior“ nebo aktuální novinky z uvedených oblastí, nalaďte si vysílání Českého rozhlasu Plzeň a třeba si i připravte své dotazy na naše lektory.

Mgr. Zdeněk Weber
koordinátor projektu