Dopravní hřiště pro dospělé

NÁZOR LIBORA BEZDĚKA: Do dnešních dnů jsem žil v omylu, jak jezdit po náměstíčku naproti ekonomické škole. Proto děkuji tvůrcům dopravního svislého značení, že umístili do nového asfaltu značky jako třeba jednosměrka, nebo stopku, či zákaz vjezdu do jednosměrné ulice. A setřel mi šupiny z očí.

 

Na tomto plácku je hned čtyřikrát označeno parkoviště a o kousek dál nad kontejnery je označeno popáté. Jak vzorné!
No ale hlavně ty dvě značky již zmíněné. Sice trochu překážejí, ale své opodstatnění mají uprostřed jízdních pruhů. Zákaz vjezdu a stopka. Moc se mi líbí. Prosím s omluvou, že užívám lidové názvy značek. Je také příkladné, že je v podstatě cena zanedbatelná  (jedna značka v průměru se stojanem bez instalace stojí okolo 2 500,-Kč) vzhledem k bezpečnosti silničního provozu. Nových značek je tam asi 4 nebo 5 kusů.

 

 

Možná bych ještě doplnil postavit uprostřed placu semafory. Nebo vybudovat jako na předválečných křižovatkách v Praze nebo Londýně takovou kulatou vyvýšenou budku a v ní policajta, který ten velkoměstský provoz bude řídit.

 

 

Tak a teď, vážení, musím konstatovat, že jsem se dost vyřádil tímto psaním, ale nevyhodil ani jednu korunu z rozpočtu města Vimperka. Naproti tomu se někdo vyřádil a někdo to schválil při realizaci značení proti ekonomce. A o penězích už nemluvím vůbec.

 

 

Ing.Libor BEZDĚK, Vimperk

 

 

{gallery}vimperk/2012/rijen2012/parkoviste/{/gallery}