s1

Zvon s poselstvím Františka Ferdy

Zvon s poselstvím Františka Ferdy ozdobí zvonici na Santosu a rozezní se příští léto

Od srpna, kdy se Santos uzavřel návštěvníkům, jsou práce na ostrově v plném proudu. Každým dnem se přibližuje své nové podobě.

s1

už nyní je možné dobře pozorovat rodící se síť cest která naznačuje, které části ostrova budou nejvyužívanější.
Zrekonstruovaný kiosek, pódium s terasou a obnovený kuželník už by mohl v nadcházejícím létě opět přilákat tanečníky a hráče kuželek, stejně jako rodiny s dětmi, pro které bude připraveno nové hřiště.

Změnami prošla i příslušná část břehu Otavy – přibyly troje kamenné schody umožňující příjemné posezení u vody. Zvonice autora Václava Fialy, která už na jižním cípu ostrova stojí, teď symbolicky mlčky čeká na zvon. Právě obyvatelé (i návštěvníci) města mají šanci se podílet na dokončení celého objektu zvonice příspěvkem do veřejné sbírky, kterou vyhlásila Nadace Proměny ve spolupráci s městem Sušice. První zájemci už do sbírky přispěli na letním festivalu Šumava Rocks a na říjnové přednášce sochaře Václava Fialy. Částka, která je potřeba na pořízení zvonu je 36 tisíc korun. Dosud je ve sbírce necelých 7 tisíc, takže šance na příspěvek je stále otevřená.

s01

 

s2

Zavěšení zvonu je plánováno při slavnostním otevření obnoveného Santosu. Zvon ponese slova pátera Františka Ferdy, významné osobnosti Sušice a legendy českého léčitelství. Věhlasný, ale nadmíru skromný páter, zemřel v roce 1991 a byl pochován na sušickém hřbitově. (np)

 

s5

 

Více si o projektu obnovy ostrova Santos můžete přečíst v projektovém zpravodaji, který je dostupný na webu www.nadace-promeny.cz nebo v jeho tištěné podobě -k dispozici je zdarma na veřejně přístupných místech ve městě.
Přispívat do veřejné sbírky na pořízení zvonu je možné do poloviny příštího roku, buď zakoupením upomínkových předmětů na některé z akcí, nebo zasláním libovolné částky na sbírkové konto. Číslo účtu sbírkového konta: 43-6714700217/0100, variabilní symbol projektu Ostrov Santos: 01003.