Mladý pár doloupil. Klec spadla po třetí akci

VÍME PRVNÍ: Pachatelé neúspěšného pátečního přepadení pošty ve Čkyni už jsou zadrženi. Osudným se jim stalo přepadení čerpací stanice OMV v Katovicích na Strakonicku.

 

Čkyňskou poštu přepadl v pátek dopoledne mladý pár, ale odešel s nepořízenou (Mladý pár přepadl poštu ve Čkyni). Stejně dopadli lupiči i na poště ve Štěkni u Strakonic o pět hodin později (Lupiči z čkyňské pošty zkusili štěstí znovu).

V neděli brzy ráno si přivzali do akce dalšího parťáka a vydali se tentokrát na čerpací stanici OMV v Katovicích, opět nedaleko Strakonic. Těsně po začátku otvírací doby po páté hodině ranní se vydala na obhlídku prostoru mladá žena a téměř vzápětí došlo k přepadení obsluhy dvěma muži z povedené trojice. Pod pohrůžkou zbraně jim zaměstnanec čerpací stanice vydal částku ve výši téměř třiceti tisíc.

 

Z lupu se povedená partička neradovala dlouho. O hodinu a půl už je zadrželi policisté ve Strakonicích.

 

Naše informace potvrdila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Na další podrobnosti k případu si ale musíme počkat. “Vzhledem k tomu, že v současné době probíhají výslechy podezřelých pachatelů a večer budou s největší pravděpodobností obviněni, nebudeme k případu zatím poskytovat další bližší informace,” uvedla na naše dotazy policejní mluvčí.

 

 

(red)