Poštu ve Čkyni přepadla sedmnáctiletá dívka a o dva roky starší mladík

Pachatelé, kteří mají na svědomí přepadení pošty ve Čkyni, ale i pošty ve Štěkni a čerpací stanice v Katovicích, už se k loupežím přiznali.

 

V pátek dopoledne přepadl neúspěšně mladý pár poštu ve Čkyni (Mladý pár přepadl poštu ve Čkyni), se stejným nezdarem dopadl na strakonickém okrese ve Štěkni (Lupiči z čkyňské pošty zkusil štěstí znovu).

 

“Získané indicie směřovaly k tomu, že se jedná o stejné pachatele. A protože nebyli ani u jednoho skutku úspěšní a neodnesli si žádnou finanční hotovost (poprvé zpanikařili a utekli, ve druhém případě se zalekli příchozího zákazníka), bylo pravděpodobné, že by mohli opět jinde zaútočit,” uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

 

Předpoklad kriminalistů se naplnil. Mladá dvojice si naplánovali další přepadení na nedělní ráno, k němu přesvědčili ještě jednoho kamaráda. Tentokrát se vypravili na čerpací stanici OMV v Katovicích kousek od Strakonic (Mladý pár doloupil. Klec spadla po třetí akci). 

 

Nejprve krátce po otvírací době v pět hodin do prodejních prostor čerpací stanice vstoupila mladá dívka, která situaci v prodejně zmapovala. Několik vteřin po jejím odchodu do prodejny vběhly dvě maskované osoby. Tentokrát ale se zbraní v ruce. “Pod pohrůžkou střelné zbraně a loveckého nože donutili maskovaní muži obsluhu k vydání finanční hotovosti. Při opuštění prodejny ještě odcizili litrové balení motorového oleje,” popsala katovické přepadní Jaromíra Nováková.

 

Za hodinu a půl už byli pachatelé zadrženi na jedné benzinové stanici ve Strakonicích. Policistům se zde podařilo objevit vozidlo odpovídající popisu, které pachatelé použili při loupežích.  “Shodovaly se nejen popisy osob, ale i popis vozidla, ve kterém se pachatelé pohybovali. Dále bylo zjištěno, že vozidlem přijela mladá 17letá dívka s 19letým mladíkem, kteří rovněž odpovídali popisu podezřelých osob,” sdělila mluvčí. Jelikož existovalo podezření, že se jedná o pachatele loupežných přepadení, byli oba na místě zadrženi. Třetí pachatel ve věku devatenácti let pak byl zadržen ve svém trvalém bydlišti.

 

“Mladý pár si přepadení vždy podrobně plánoval, pomocí internetu v mobilním telefonu hledal různé peněžní instituce a jejich otevírací dobu. Předem si vše mapovali, převlékali se do jiného oblečení, z vozidla demontovali registrační značky. Před loupeží čekali v autě až několik hodin a čekali vhodnou příležitost, kdy se v provozovnách ze zákazníků nikdo nenacházel. Počínali si tak, aby co nejvíce eliminovali riziko odhalení. Motivem jejich jednání byla špatná finanční situace jednoho z pachatelů,” dodává policejní mluvčí.

 

Trojlístek se k trestné činnosti doznal. Nyní jsou v policejní cele a policisté na všechny tři podali návrh na vzetí do vazby.

 

(red)