Luboše Drenčeniho nahradí v radě Petr Bednarčík

Nespokojenost s tím, kam vedení města Vimperk směřuje, je příčinou, proč se dosavadní radní Luboš Drenčeni (zvolený za SNK-ED, nyní Jihočeši 2012) rozhodl sejmout ze sebe zodpovědnost za další rozhodování vimperské rady a rozhodl se 6.11. podat rezignaci na své místo v ní (informovali jsme jako první – zde). Problémy vidí v koncepčnosti (či spíše nekoncepčnosti), ať už se to týká fungování městské policie či chystaných reorganizačních změn společností patřících pod město – STARZu a Městských služeb. Rovněž se mu nelíbil výsledek jednoho výběrového řízení, kde hlasoval proti uzavření smlouvy, ale zůstal v menšině. “Nespokojenost během posledního půl roku narůstala, až jsem zvolil rezignaci,” vysvětlil svůj krok Luboš Drenčeni.

 

Na pondělním zastupitelstvu volili zastupitelé náhradníka. Členka rady Věra Vávrová (Volba pro město) navrhla Petra Bednarčíka z ČSSD. Oslovený přijal nabidku na zvolení až napodruhé. Nejprve doporučil, že by kandidáta mělo navrhnout uskupení, za něž Luboš Drenčeni před dvěma lety v komunálních volbách kandidoval. Lídr SNK-ED Pavel Dvořák (nyní rovněž Jihočeši 2012) konstatoval, že jejich členové nemají zájem o působení v městské radě. “My do rozjetého vlaku, které jede špatným směrem, nenastoupíme,” řekl na vysvětlenou. Po těchto slovech Petr Bednarčík kandidaturu přijal.

V tajné volbě zastupitelé Petra Bednarčíka novým radním zvolili. Pro jeho působení v radě se vyslovilo jedenáct ze sedmnácti členů zastupitelstva.

 

“Doufám, že se budu moci více podílet na koncepci města, proto jsme nabídku přijal” zdůvodnil své rozhodnutí novopečený radní.

 

Petr Bednarčík zároveň působí jako předseda kontrolního výboru. “Podle mých informací zákon nevylučuje vykonávat tyto dvě funkce současně. Ale budu určitě zvažovat, zda budu jako předseda výboru dále působit. Každopádně máme do příštího měsíce zkontrolovat jednu akci, kterou chci dotáhnout do konce,” vysvětlil redakci vimperk.eu Petr Bednarčík.

 

JR