Divadlo zdarma

NÁZOR KARLA BERÁNKA: Pokud chcete jít do divadla na dobré představení, koupíte si vstupenku. V dnešní době věc málo laciná.

 

Na listopadovém zastupitelstvu se odehrávalo velké divadlo. A zadarmo, vážení. Nadějných ochotníků, kteří zahráli svůj part na výbornou, se také pár našlo. Je velmi moudré, že zastupitelé chodí na zasedání neozbrojeni. Po velkém listopadovém představení by řady našich zástupců určitě prořídly. Chvílemi zde vládo takové napětí, že pokud by někdo vymyslel, jak ho přeměnit na elektřinu, svítilo by naše město na 2 dny zadarmo. Nám, pravidelným návštěvníkům, je jasné, že ochotnická představení budou mít trvale pokračování až do příštích komunálních voleb. Měli by proto voliči chodit v hojnějším počtu, čím více diváků, tím snadnější rozhodování u volební urny.

 

V celé historii světových divadelních autorů je jen hrstka těch, kteří uměli napsat tragický kus a vyšla z toho komedie. Jenže, jak ukazuje současnost, u nás ve Vimperku nic není nemožné. Proto vás, vážení, zvu, přijďte 17. prosince na další představení do kina. Budete se bavit přímo královsky. Nepodstatné věci se pitvají jak na patologii a důležité stojí někde ve stínu a čekají, až… Možná by bylo dobré vybírat symbolické vstupné a peníze pak použít na slibované projekty (nikdy neuskutečněné). Budiž pro nás občany útěchou, že do příštích voleb je méně měsíců, než kolik uplynulo od minulých. Pan Stroupežnický jeden takový hezký kus divadla napsal. Jmenuje se Naši furianti. Ten snad musel chodit na nějaké zajímavé zastupitelstvo ve svém okolí. Ta podoba, trefil dobře!

 

Karel BERÁNEK