prachatice

Prachatice na 128. místě v hodnocení podmínek pro podnikatele

Unikátní srovnávací průzkum Město pro byznys už zná pro letošní rok svého vítěze. V rozsáhlém porovnání 205 měst celé České republiky (městské části Prahy jsou hodnoceny zvlášť), které připravuje týdeník Ekonom každoročně od roku 2008, se stala vítězem pro letošní rok Přelouč před Humpolcem a Dobruškou.

 

 

Města se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 50 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z nich se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty.

 

 

V celorepublikovém srovnání se Prachatice umístily na 128. místě., v rámci Jihočeského kraje mu patří pátá příčka. Vítězi jihočeské části, Třeboni, patří celkově 42. příčka.  Dalšímu městu z prachatického okresu – Vimperku – patří v žebříčku 71. místo, mezi jihočeskými městy byl hodnocen jako třetí nejlepší.

 

 

V roce 2008, kdy se projekt Byznys pro město poprvé uskutečnil, patřilo Prachaticím 159. pořadí. Podobně si vedly o rok později, když se v průzkumu posunuly o osm příček výše. V roce 2010 se umístily na 39. místě, loni pak na 113. příčce.

 

(jr)