vimperk

Vimperk na 71. místě v celostátním hodnocení podmínek pro podnikatele

Unikátní srovnávací průzkum Město pro byznys už zná pro letošní rok svého vítěze. V rozsáhlém porovnání 205 měst celé České republiky (městské části Prahy jsou hodnoceny zvlášť), které připravuje  týdeník Ekonom každoročně od roku 2008, se stala vítězem pro letošní rok Přelouč před Humpolcem a Dobruškou.

 

Města se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 50 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z nich se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty.

 

Jak už jsme informovali v minulých dnech, výsledky pro Jihočeský kraj organizátoři zveřejnili už dříve a Vimperk byl hodnocen mezi jihočeskými městy jako třetí nejlepší. V celorepublikovém srovnání se Vimperk umístil na konci první třetiny žebříčku, konkrétně na 71. místě. V hodnocení podnikatelského prostředí mu patří 15. příčka a v přístupu veřejné správy 157. místo. Vítězi jihočeské části, Třeboni, patří celkově 42. příčka a vimperskému okresnímu rivalovi z Prachatic 128. místo.

 

V roce 2008, kdy se projekt Byznys pro město poprvé uskutečnil, patřilo Vimperku 68. místo, o rok později poskočil na místo šesté, za rok nato dokonce ještě o jeden stupínek výše. Loni se Vimperk umístil na 55. příčce.

 

Hodnocení Vimperka v jednotlivých kritériích v rámci Jihočeského kraje nalezente v článku Proč je Vimperk přitažlivým městem pro byznys??

 

(jr)