Lotrando si zazpíval na Mouřenci

Kostelík na Mouřenci, jehož  obnovený provoz má u návštěvníků až nevídaný úspěch,  zažil v neděli 16. prosince opravdovou  pohádkovou atmosféru.

 

kostelik

 

 

Za přítomnosti zhrubba  150 návštěvníků se do zimního ticha rozezněl písněmi  žihelského  pěveckého sboru, který  tu v odpoledním programu koncertoval. Předvedl pestrou škálu písní a melodií a na závěr si s ním všichni společně zazpívali  vánoční “Purpuru”.

img 9754

 

Hostem   ‘stříbrné neděle’ byl prof. Jan Royt, historik umění, který velmi zajímavě vyprávěl o zdejších freskách.

img 9796

 

 

Početné publikum potěšil, rozesmál i překvapil  stále sympatický ‘Lotrando’ – režisér Jiří Strach, který na Mouřenci natáčel část pohádky Anděl Páně. Přijal pozvání pořadatelů a přijel se “na místo činu” rád podívat.

uvod

 

Jiří Strach nešetřil úsměvy a dobrou náladou, vyprávěl  o natáčení pohádky a nezaváhal, když si pro něj sbor připravil překvapení – závěrečnou píseň z pohádky Lotrando a Zubejda “Nám se stalo něco překrásného” – a společně se sboritskou si ‘střihl’ ústřední melodii.

img 9787

 

Na závěr pohádkového setkání pozval spoluorganizátor všech akcí, které se letos na Mouřenci odehrály, Lukáš Milota, všechny ještě na zlatou neděli, 23. prosince, kdy bude v kostelíku od 13 hodin koncertovat klatovská skupina Zebedeus a  návštěvníci si budou moci odnést Betlémské světlo.

img 9750

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

(pan, foto: K. Tomášek)