Památky města Sušice jsou reprezentativní

Křest šampaňským a přání spokojených čtenářů a badatelů … to dostala do vínku nová kniha Památky města Sušice, která je vskutku reprezentativním odborným dílem. Věnuje se architektuře Sušice z hlediska urbanistického vývoje od  dávné historie až po současnost.  Stěžejní částí je katalog  městských památek – domů, kostelů a kaplí, nechybí pojednání o moderní architektuře a umění ve veřejném prostoru.

obalka

Objemnou knihu čítající 728 stran pokřtili v úterý večer na sušické radnici  všichni tři autoři a za vydavatele (město) starosta Sušice  – na foto zleva: PhDr. Jan Lhoták, Ing. arch. Jaroslav Pachner, PhDr. Vladislav Razím, Bc. Petr Mottl.

img 2877

img 2889

 

Křest knihy probíhal za účasti  zhruba dvou desítek  přihlížejících, z nichž mnozí si odnášeli nejeden svazek. Samozřejmě až po autogramiádě, která u žádného správného křtu nesmí chybět. Tím spíše, že se jedná o tak unikátní dílo.

img 2894

img 2895

img 2900

 

Památky města Sušice bezesporu patří do ‘zlatého fondu’  odborných knih o vývoji města. Je trvalým zdrojem informací o vývoji městského urbanismu a pro čerpání poznatků nejen pro ryze odbornou veřejnost. Tomu, kdo se chce o Sušici, její historii a vlivu doby a architektury na utváření podoby města dozvědět  více, by rozhodně v knihovně neměla chybět.

Památky města Sušice je možné si objednat nebo přímo zakoupit v Městském informačním centru na sušické radnici a v knihkupectvích na sušickém náměstí.

(kopa, foto as)