19.4.2013 1.A třída starších žáků ve fotbale: Vl.Březí -Vimperk 0:5

19.4.2013 1.A třída mladších žáků ve fotbale: Vl.Březí -Vimperk 0:5

9.4.2013 30 dní neziskových organizací seniorů a osob s handicapem

v MěKS se konal den určený jen pro tyto osoby, při kávě a dobré zábavě

{gallery}vimperk/2013/duben/seniori/{/gallery}

8.4.2013 Koncert Arakainu v KD Cihelna

Ke koncertu skupiny Arakain ve Vimperku jsme spolu s pořadatelem koncertu připravili soutěž o vstupenky. Otázka zněla, kdy naposledy se konal koncert skupiny Arakain ve Vimperku. Správná odpověď zněla, že v roce 1987. Pár odpovědí bylo blízko, ale přesný rok nikdo nevěděl ani netrefil.

{gallery}vimperk/2013/duben/arakain/{/gallery}

8.4.2013 Po delší době slunce na Boubíně

{gallery}vimperk/2013/duben/rszpuk/{/gallery}

6.4.2013 ZŠ Zdíkov na Coca Cola poháru

Již několik let probíhá v naší republice fotbalový turnaj pro žáky základních školmimo fotbalových tříd. Hlavním sponzorem je firma Coca Cola. Pro vítěze je připraven zájezd do Turína, kde hráči stráví tři dny s týmem Juventus Turín.

Také ZŠ a MŠ Zdíkov se několik let účastní tohoto turnaje. Pro nás jako vesnickou školu bylo vždy konečnou metou 1. kolo. V letošním roce jsme byli nalosování do turnaje prvního kola se školami Lerchova ze Sušice, Komenského z Horažďovic a Nalžovských Hor. Turnaj se měl původně odehrát ve Zdíkově, ale letošní dlouhá zima nás donutila jednat s ostatními školami o změně pořadatelství . Turnaj se díky vstřícnosti sušické školy nakonec mohl odehrát 4.dubna v Sušici ve sportovním areálu na umělé trávě. Škola z Nalžovských Hor nakonec nedorazila, turnaj tedy proběhl za účasti tří týmů.

Zdíkovští chlapci v úvodním utkání dokonale zaskočili domácí školu a zvítězili 7-1 (4-0). Branky stříleli Tesař 3, Lindák 3 a Kurej René. Ve druhém střetnutí se utkal poražená Sušice s Horažďovicemi. Domácí zvítězili 3-2 (2-0). V posledním utkání se hrálo vyrovnané utkání plné osobních soubojů. Horažďovičtí využívali svých fyzických předností a Zdíkovští museli kontrovat rychlostí a kombinací. Zdíkov nejprve prohrával, ale z následné rozehry hned skóre srovnal. Výsledek na stranu Zdíkova nakonec strhl David Tesař z přímého volného kopu. Branky Zdíkova Lindák a Tesař.

ZŠ a MŠ Zdíkov nakonec turnaj vyhrála a může se těšit na postup do 2.kola.

Roman Šebánek, ZŠ a MŠ Zdíkov

{gallery}vimperk/2013/duben/fotbal_zdikov/{/gallery}

5.4.2013 Turnaje v košíkové na ZŠ Smetanova

V uplynulém období uspořádala ZŠ Smetanova Vimperk ve své tělocvičně čtyři turnaje v košíkové.
Ve středu 20.3.2013 se v okrskovém kole utkaly týmy 6.-7. tříd a odpovídajících ročníků gymnázií. V soutěži chlapců si nejlépe vedli kluci ze ZŠ TGM Vimperk, druzí byli žáci ZŠ Volary a třetí žáci pořádající ZŠ Smetanova Vimperk, na čtvrtém místě skončil tým ZŠ Šumavské Hoštice. Pořadí dívek: 1. ZŠ TGM Vimperk, 2. ZŠ Volary, 3. ZŠ Smetanova Vimperk.
27. března se v okrskovém kole střetly týmy 8.-9.  tříd a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi staršími žáky byli nejlepší žáci ZŠ TGM Vimperk. Další pořadí: 2. ZŠ Volary, 3. ZŠ Smetanova Vimperk, 4. ZŠ Zdíkov, 5. ZŠ Čkyně, 6. GaSOŠe Vimperk, 7. ZŠ Stachy. V kategorii starších dívek si nejlépe vedla děvčata z GaSOŠe Vimperk, 2. ZŠ TGM Vimperk, 3. ZŠ Smetanova Vimperk.

Na okrsková kola navázala kola okresní, která se konala 3.4. 2013 pro mladší žákyně a žáky a 4.4.2013 pro starší  žákyně a žáky opět v tělocvičně ZŠ Smetanova. Do finálového kola postoupily vždy dva nejlepší týmy své kategorie z prachatické a vimperské části okresu. V kategorii mladších dívek zvítězil tým ZŠ  Husinec, 2. ZŠ TGM Vimperk, 3. ZŠ Volary. Turnaj mladších žáků vyhráli kluci ZŠ Národní  Prachatice, 2.  ZŠ  Volary, 3. ZŠ TGM Vimperk, 4. ZŠ Husinec. Starší žákyně vyhrálo  družstvo Gymnázia Prachatice, 2. GaSOŠe Vimperk, 3. ZŠ Husinec, 4. ZŠ TGM Vimperk. V kategorii starších žáků se na 1. místě umístilo družstvo ZŠ TGM Vimperk, 2. ZŠ Volary, 3. Gymnázium Prachatice, 4. ZŠ Národní Prachatice.

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších sportovních soutěžích.