Pohádkový večer jako pohlazení

Pohádkový večer, který předvedli včera  v  sále MěKS děti z divadelního souboru Damián  LDO ZUŠ Vimperk a spolu se svými hosty také žáci a učitelé vimperské ZUŠky, neměl chybu.

 

Pohádka Dva tovaryši v úpravě Mgr. Dany Kubíčkové podle scénáře Lumíra Kubátka měla neopakovatelný náboj a byla odehraná s takovým nasazením, že pro úspěch ji soubor bude muset určitě ještě  příležitostně zopakovat.

divadlo zus6   divadlo zus7

 

Podobně jako operku známé autorské dvojice Svěrák-Uhlíř O dvanácti měsíčkách, v provedení učitelů a žáků ZUŠ a jejich hostů, pěveckého sboru pod vedením Kateřiny Falcníkové a  orchestru ZUŠ s dirigentem Pavlem Vališem.

divadlo zus17 divadlo zus18

V adventním čase bylo divadelní i hudební představení doopravdy pohádkovým pohlazením, diváci  vytvářeli krásnou atmosféru, umělci podávali profesionální výkony.

 

Sál nabitý do posledního místečka bouřlivě aplaudoval aktérům obou částí večera a  když se diváci rozcházeli, byla slyšet jen pochvalná slova a díky. Poděkování všem, kteří program nastudovali a předvedli, pedagogům základní umělecké školy, muzikantům, zpěvákům a hereckým hvězdám.

 

A o tom, že si večer opravdu všichni užili, svědčí i fotografie Jiřího Šejny.

{gallery}vimperk/2013/prosinec/divadlozus_10.12.2013/{/gallery}

 

A ještě pohled objektivem J. Tláskala

{gallery}vimperk/2013/prosinec/pohadkove_odpolede_tlaskal/{/gallery}

 

 

I my přejeme všem účinkujícím pohodový advent a hodně inspirace do další práce, divákům klidný předvánoční čas a ještě hodně takových hezkých zážitků, jako byl ten včerejší.

-red, as-