Jan Vastl stříbrně zářil na MČR v Praze

Jan Vastl opět ukázal jakou formu si drží první rok v U 23

O víkendu se jelo v Praze mistroství ČR XCO 2014 a Honza dojel na fantastickém druhém místě. “Stříbrná medaile je ovšem pro Jana Vastla velkým úspěchem a odrazovým můstkem před zámořskými závody světového poháru horských kol, kam odlétá příští týden,” pochvaloval si trenér Jiří Lutovský.

img157c2ed3329148ef839037b16107884b

Jan Vastl před závodem

V neděli se jelo v Praze Mistrovství ČR XCO 2014. Dojel jsi na druhém místě v U23 jsi spokojený s výsledkem?

S výsledkem i s výkonem který jsem podal, jsem spokojený, i když jsem chtěl samozřejmě vyhrát, tak Páprda byl ten den lepší a na něho jsem neměl.

Celý víkend bylo teplo, jak to zvládá biker v takovém urputném vedru, jaké bylo na hlavní závod a jaká byla trať?

Na náš závod jsme měli kolem 30 stupňů, v takovém  vedru je těžké závodit, nesmí se zapomínat během a také před závodem doplňovat tekutiny. Já rád závodím v teple, takže mi to vůbec nevadilo. Trať byla spíše cyklokrosová, hodně rychlá a krátké kopce. Tenhle typ závodu moc rád nemám, raději bych přivítal delší kopce.

10177386 879630375385246 5385571184819866901 n

Co Tě teď čeká? Závody nebo zasloužená dovolená?

Dovolenou si ještě nezasloužím, ještě mě čeká několik těžších tréninků a příští týden odlétám s trenérem do Ameriky, kde mě čekají dva Světové poháry.

Sleduješ v televizi Tour de France nebo jsi jenom pro horská kola?

Tour de France samozřejmě sleduji rád, ale většinou u přímého přenosu usnu, takže se pak na závěrečné kilometry koukám na internetu ze záznamu.

2. srpna se jede na Šumavě KPŽ – Šumavský MTB maraton České spořitelny, můžou se fanoušci těšit, že tě na závodě uvidí?

Na Šumavě jsem chtěl závodit, protože trat se mi moc líbí a v neděli se ještě jede enduro, které jsem si chtěl vyzkoušet. V tomto terminu ale pojedu Světový pohár ve Windhamu, takže se bohužel zúčastnit nemohu.

Jaký konkrétní závod absolvuješ v nejbližší době?

Jak jsem řekl – teď dva SP v Americe, potom se už začnu připravovat na MS v Norsku, kde mám cíl být v top 10. A mezitím pojedu ještě jeden svěťák ve Francii.

10532560 904384759576474 6245632718886083230 n

A co 13. září Český pohár XCO na Zadově? Pojedeš?

Pojedu určitě, trať na Zadově je krásná, technická a těžká, myslím, že to je nejhezčí trať z celého Českého poháru. Diváci by si tedy tenhle závod určitě neměli nechat ujít a přijít nás povzbudit.

Honzo, díky za odpovědi a ať se ti daří.

text: Zdeněk Formánek