Góly:
44. Samohejl, 52. Čejka – 17. (11) Chalupský, 37. Kvěch.

Sestava: Formánek – Pospíchal, Prochaska, Děd, Blahout – Šíp Martin, Vondrášek, Málek, Pankratz – Šíp Michal, Čejka

Střídaní: Pankratz – Samohejl, Prochaska – Sýs, Sýs – Císař

“Do utkání jsme šli s vidinou tří bodů, ale nakonec máme pouze bod. Škoda. Začali jsme přitom dobře a 15 minut byli lepší, bohužel bez gólu. Vodňany pak začaly dobrým presinkem a my jsme ztráceli ve středové řadě spoustu míčů. Pak přišla právě jedna chyba, rychlý přístup vodňanského záložníka a ztráta míče vyústila v penaltu 0:1. Pak jsme se trochu hledali celkově. Museli jsme i nuceně střídat, hned dvakrát – bohužel. Po další chybě a ztrátě míče uprostřed hřiště přišel hezký míč za naší obranu a bylo to 0:2. Museli jsme reagovat a do hry přišel další útočník.

Ke konci poločasu jsme přeci jenom přidali a Vodňany v obraně také chybovaly. Samohejl snížil na 1:2. Tak skončil poločas. Druhý začal z naší strany mnohem větší aktivitou. Spousta rohů, standardek, pomohlo ke  spravedlivému vyrovnání po hezké akci Císaře. Oba celky chtěly body tři. Hrál se opravdu bojovný rychlý fotbal, kde my jsme měli několik šancí a vodňanští také, takže utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. Za týden bychom potřebovali minimálně takovou fanouškovskou podporu, jakou měli vodňanští, protože nás čeká okresní derby v Lažištích. Děkujeme, že i ti Vimperští co přišli, nás nakonec vyhecovali k remíze. Děkujeme!” řekl po zápase trenér Jan Děd

{gallery}vimperk/2014/08_srpen/fotbal_muzi_vimperk_vodnany/{/gallery}

KP starších žáků

Meteor Tábor- Šumavan Vimperk     7-2  (4-0)

góly: V.Šimandl, L.Frček

sestava:L.Uhříček, J.Formánek, J.Chrášťanský , D. Samec, M. Uhlík, O. Rod., L. Frček, M.Wagner, T. Koloušek, V. Šimandl, J. Koubek

střídali:  J.Zahradník, O. Červený, V. Bízek

“V prvním poločase se hrálo zajímavé utkání. My jsme naše šance nevyužili, naopak domácí tvrdě trestali naše chyby v obraně a velice snadno se ujali vysokého vedení. Krátce po půli se nám povedlo poprvé skórovat a po celou druhou půli i docela držet krok s výborně hrajícím soupeřem .  Teď nás čeká další těžký zápas s Prachaticemi a už bychom potřebovali bodovat,”  dodal trenér Jiří Formánek

KP mladších žáků

1. kolo

TJ Šumavan Vimperk – Tělovýchovná jednota SPARTAK Trhové Sviny, o.s.     4:2  (3:2)
branky Vimperka:  Koloušek, Děd, Bízek, Vlček
sestava: Tachajev, Děd, Bízek, Vrábel, Kliment, Chalupa, Vlček, Novotný, Sýs, Pineau, Červený, Koloušek

13. kolo

FK Spartak Kaplice, s.r.o. – TJ Šumavan Vimperk     0:10  (0:4)
branky: Koloušek 5, Chvosta 3, Pineau, Vlček
sestava: Tachajev, Vrábel, Vlček, Sýs, Červený, Koloušek, Pineau, Chvosta, Vavřík, Děd, Bízek

2. kolo

FK METEOR Tábor – TJ Šumavan Vimperk     3:5  (3:1)
branky Vimperka: Koloušek 2, Vlček 2, Matoušek
sestava:Tachajev, Kliment, Bízek, Vrábel, Vlček, Červený, Matoušek, Koloušek, Novotný

Lukáš Sýs – trenér
“Anglický týden jsme zvládli na výbornou, kluky musím pochválit. První kolo jsme se rozkoukávali a proti silnému soupeři jsme dokázali zvítězit. V předehrávce třináctého kola jsme vyhráli vysokým rozdílem, ale hra byla vyrovnaná i když to tak nevypadá. V bráně nás podržela letní posila Fedor Tachajev a kluci si s chutí zastříleli.

Ve druhém kole se hrálo na velmi těžkém terénu, ale kluci ukázali, že když je třeba tak zatnou zuby a nechají v utkání vše, i proto jsme dokázali nepříznivý výsledek z prvního poločasu otočit v náš prospěch. Nyní nás čeká derby proti Tatranu Prachatice, uděláme vše, abychom prodloužili naší vítěznou sérii.”