Sušičtí nejmladší atleti běželi „Kolem Ameriky“

V sobotu 18. října se již po 89. sešli atleti všech věkových kategorií na tradičním Běhu kolem Ameriky. V mezinárodní konkurenci sušickou atletiku zastupovaly nastupující naděje – členové atletické přípravky.

spolco

Početná výprava – celkem se ze Sušice vypravilo 11 závodníků se statečně poprala s náročnou tratí i konkurencí. A naši nejmladší se rozhodně neztratili, v kategorii mladších žákyň na 4. místě doběhla Veronika Simetová, v kategorii mladších žáků šesté místo obsadil Adam Pivetz. Pochvalu za své výkony si však zaslouží bez výjimky všichni závodníci.

matouskova

Největší úspěch sušické atletiky paradoxně zaznamenala nejmladší sušická závodnice – 5ti letá Anna Matoušková , která s přehledem zvítězila v kategorii předškolních dětí na stometrové trati.

Sušický „atletický potěr“ si tak připsal další úspěšné vystoupení v jednom z nejstarších závodů v ČR a potvrdil tím letošní velmi úspěšnou sezonu.

Podrobnosti k závodu a celkové výsledky najdete na stránkách písecké atletiky.