Atleti TJ Sušice ve 2. lize – ohlédnutí za jarní částí soutěže

atletika-2-liga-susice-0116

Poprvé se podařilo družstvu mužů Sušice startovat ve stejné soutěži s ženským družstvem. Muži do soutěže vstoupili s cílem udržet se i pro další ročník. Zatím se našemu družstvu podařilo zabojovat ve třech kolech – 16. 5. 2015 v Klatovech, 30. 5. 2015 ve Vlašimi a 13. 6. 2015 na domácím stadionu v Sušici. Podmínky byly v květnových kolech příjemné, pro atlety skoro ideální. Poslední závody na domácím stadionu proběhly za pekelného slunečního vedra, což poznamenalo některé výsledky. Mužské družstvo zatím bojuje v malém počtu proti značné výkonnostní přesile soupeřů a podle toho je také zatím na 6. místě ve své skupině. Družstvo mužů podpořili svými solidními výsledky také mužští veteráni v předložených závodech v chůzi na 10 km – 29. 3. 2015 Olomouc, 8. 5. 2015 Liberec a 31. 5. 2015 na slavné trati Praha-Brandýs. V Olomouci vybojoval časem 59:18 min. druhé místo Petr Krčmář, v Liberci byli naši chodci v nejsilnější sestavě a obsadili 2. místo Petr Krčmář (čas 59:23 min.) a 4. místo Miroslav Kalous (čas 63:53 min.), do Brandýsa dorazil Miroslav Kalous za 61:59 min. na 3. místě. Přestože se zatím družstvu celkově nedaří dosáhnout svého cíle, stojí za zmínku velice kvalitní výsledky stávajících opor týmu i zlepšující se výsledky sušických atletických nadějí (starších žáků a dorostenců).

atletika-2-liga-susice-0033

V Klatovech nejlepší osobní výkony předvedli Zdeněk Forster a Petr Kyrál v běhu na 10 km časy 37:07 min. a 40:05 min. V rozbězích na 100 m předvedli své zlepšení Václav Kašák na 11,52 s a starší žák Miloslav Prášek na 12,56 s. V osobním rekordu za 59,21 s na 400 m překážek si Pavel Štěpáník doběhl pro 5. místo. Osobním rekordem obsadil ve vrhu koulí René Hamberger výkonem dlouhým 15,94 m zasloužené 1. místo. Stejný závodník připojil vítězné pokusy také v hodu oštěpem – 61,45 m (nejlepší výkon v sezóně), a v hodu diskem – 45,30 m. Pavel Štěpáník se přidal vítězně v běhu na 1500 m časem 4:14,08 min. a navíc doběhl na 2. místě v běhu na 800 m časem 2:00,09 min.

atletika-2-liga-susice-0041

Ve Vlašimi přidali nejlepší osobní výkony další závodníci Sušice. Nejprve solidně zaběhl 100 m Václav Kašák 100 m za 11,59 s a hned v následujícím závodě na 800 m obsadil Pavel Štěpáník 2. místo časem 2:01,30 min. Ve stejném závodě byl v nejlepším osobním výkonu v cíli dorostenec Karel Hanzlík s časem 2:14,91 min. Zlepšení svého osobního rekordu dosáhl ve vrhu koulí, výkonem 16,02 m, René Hamberger, a tak získal pro Sušici 1. místo. Solidní další vítězné výkony předvedl René Hambergera v následujícím oštěpu – 58,24 m, a v disku – 42,46 m, které doplnil svými osobními rekordy Václav Kortus v oštěpu 46,19 m i v disku 29,55 m. Další podstatně zlepšený osobní rekord spolu s 3. místem na 400 m překážek do cíle přinesl Pavel Štěpáník s časem 58,73 s. Mezi zlepšené osobní výkony je třeba započítat i 200 m Václava Kašáka za 23,65 s. Své osobní zlepšení v sezóně předvedl na 400 m David Horák za 55,34 s. Vítězně doběhl do cíle na 1500 m Pavel Štěpáník časem 4:14,34 min.

atletika-2-liga-susice-0075

O první a současně další podstatně zlepšený osobní rekord se v sušickém závodu postaral Karel Hanzlík v běhu na 800 m výkonem 2:10,94 min. Soutěž v oštěpu zakončil René Hamberger na 2. místě s výkonem 57,33 m. V zápětí sušický vrhač dosáhl dalšího zlepšení osobního rekordu v soutěži koulařů vítězným výkonem 16,18 m, kterým se zařadil do průběžných celorepublikových tabulek již na 8. místo! V běhu na 3000 m překážek obsadil časem 10:40,78 min. 3. místo Pavel Štěpáník, přičemž v zádech měl podporu trojice dalších běžců Jana Patáka, Zdeňka Kaliny a Petra Kyrála s bodovaným umístěním a časy od 11:47,75 min. do 13:29,54 min. Sezónní zlepšení vybojoval ve skoku do výšky výkonem 1,74 m Michal Krcheň. Druhý osobní rekord si na domácím stadionu zapsal ve skoku o tyči Karel Hanzlík – 2,90 m. V hodu diskem zvítězil René Hamberger nejlepším výkonem sezóny 45,45 m. Závod na 1500 m vítězně dokončil Pavel Štěpáník časem 4:15,63 min. Za připomenutí stojí také opakované vyrovnání osobního rekordu Miloslava Práška v rozběhu na 100 m časem 12,56 s.

atletika-2-liga-susice-0112

Všem závodníkům, kteří si během jara 2015 zlepšili své osobní výkony, gratuluji a jsem přesvědčen, že byly dosaženy díky samotné úrovni soutěže. Pro všechny sušické muže byla zatím 2. liga solidní příležitostí porovnat své možnosti s kvalitními soupeři. Proto také všem bojovníkům, kteří přispěli k bodovým ziskům družstva, srdečně děkuji.