Průvodce trénoval u Indiana Jonese


nocky srpen

 

 

 

Není třeba se bát víc, než je nutné. Průvodcem na této dobrodružné výpravě bude neohrožený

dobrodruh a záhadolog kvalit Indiana Jonese. Každý, kdo se vydá na tuto dobrodružnou výpravu, určitě

zažije dobrodružství, možná objeví záhadu a třeba se i… nakonec trochu zasměje.

kasperk logo

 

 A co dál?

 

POZDNÍ LÉTO NA KAŠPERKU

 

5 . – 6. září

2015 DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

Hrad Kašperk by rád přispěl k připomínání si významného dědictví naší minulosti. Proto u příležitosti letošních dní Evropského dědictví připravila správa hradu Kašperk speciální programovou nabídku.

Sobota 5. a neděle 6. září vždy od 11:00:

Prohlídky s kastelánem hradu Kašperk

Návštěvníky osobně hradem provede kastelán Kašperk Zdeněk Svoboda. Nejedná se o standardní prohlídku hradu. Tématem prohlídky bude provoz, provádění památkové obnovy a údržba středověké památky. Návštěvníci se výjimečně podívají i do prostor, kam se normálně s prohlídkou nedostanou.

Rezervace prohlídek na tel. čísle: 376 582 324, kapacita jedné prohlídky je 35 osob.

Hrad Kašperk nabízí dva prohlídkové okruhy.

Stavba hradu

Jak už název napovídá, návštěvník se seznámí se stavbou a přestavbou hradu po požáru koncem 15. století. Průvodcem po hradě je samotný verkmistr nebo jeho dcera. Přímo uvnitř tehdejšího staveniště se návštěvníci seznámí se stavebními postupy, pracovním náčiním, řemeslníky, přičemž se uplatní originální a neobvyklá výtvarná zpracování. Kašperk je prvním první hradem, kde přímo před zraky návštěvníků ožije středověká komnata. Návštěvníci hradu se octnou uprostřed místnosti, která se staví, vybaví se nábytkem a nakonec díky požáru zanikne! Tento prohlídkový okruh již vidělo několik desítek tisíc návštěvníků a setkal se s velkým ohlasem. Zaujal nejenom dospělé, ale i nejmenší návštěvníky, kteří se tak hravou a nenásilnou formou seznámí s vybavením středověkých komnat.

Život na hradě

Tato prohlídka poodhalí nejen podobu každodenního života na středověkém hradě, ale přiblíží i způsoby, jakými informace o něm získáváme. Rádi bychom co nejvíce seznámili návštěvníky s tím, jak moc nám hradní zřícenina, jakou je právě Kašperk, může pomoci s rekonstruováním běžného života středověku. Na závěr prohlídky, poté, co se seznámíme se středověkým jídelníčkem, hygienou nebo způsobem bydlení, je připraveno malé překvapení v podobě „Okna do historie“. Společně nahlédneme do minulosti a podíváme se na to, jak jeden den v životě hradu asi mohl vypadat. Pro naše zahraniční turisty máme také každou středu od 16.15 připravenu prohlídku v německém jazyce. Více informací o cizojazyčných prohlídkách naleznete na anglické či německé verzi našich webových stránek www.kasperk.cz.

Hradní nádvoří je ideálním místem k odpočinku a relaxaci. A protože k ideálnímu posezení v příjemném prostředí hradního nádvoří patří i dobrá káva, je pro návštěvníky připravena ta nejlepší. Lahodná káva, která je vždy 100% čerstvě upražená a je dodávána místní kašperskohorskou pražírnou kávy, Rosta café.

Nejlepší kávy z celého světa můžete ochutnat na nádvoří hradu Kašperk.