Mažoretky Klapeto III na MS v Praze

Mistrovství světa mažoretek 2015

Už přípravy účasti mažoretek Klapeto III pod vedením p.Kubíčkové na mistrovství světa v Praze nebyly jednoduché.Prázdninový termín,vysoké finanční náklady,které donutily desítku děvčat jet linkovým autobusem před šestou hodinou ráno s tím,že jejich vystoupení začíná někdy kolem 15 hodiny,přespání v tělocvičně a druhý den opět soutěž.Děvčata chodila domů z několikahodinových treningů hodně vyčerpaná a mnohdy jim natažené svaly neumožnily si ani sednout.

Mažoretkový sport je zdánlivě malým sportem,proto téměř všechny náklady nesou samy účastnice a třeba jen startovné na této soutěži 700,-Kč pro každou účastnici je téměř nepochopitelné.Všechno ale vynahrazoval pohled na možná 400 krásných děvčátek v úžasných kostýmech a jejich umění,které předváděly.A že ta konkurence byla veliká vidíte na startovní listině.Je z ní patrné i to,jak populární jsou mažoretky v naší zemi.Účast na mistrovství světa si děvčata musela vybojovat na předchozích soutěžích.

Naše děvčata startovala první den v kategorii Pom Pom Juniors a obsadila 6.místo a druhý den v kategorii Show (mimochodem tu mají děvčata nejraději ) a pod názvem Madagascar obsadila 8.místo.Zážitky z celého mistrovství ale byly zajímavější,než vlastní umístění.I pro nás diváky byla účast na mistrovství zážitkem.

Vimperské mažoretky ve všech kategoriích mají zvučné jméno,ještě lepším výsledkům by možná přispěla lepší spolupráce všech kategorií v oblasti choreografie treningových prostor ,logistiky dopravy na soutěže a zajišťování finančních prostředků.