Požární cvičení na Nerudovce

Dne 15. září 2023 v dopoledních hodinách proběhlo na naší škole ve Vimperku požární cvičení zaměřené na evakuaci žáků a zaměstnanců a následnou likvidaci požáru.

Krátce po půl deváté byl v budově školy vyhlášen požární poplach, o kterém neměl nikdo ze zaměstnanců a žáků nejmenší tušení. Na místo události během krátké chvilky dorazila hasičská jednotka ze stanice Vimperk, která se dostala informaci, že většina zaměstnanců a žáků je již evakuována před budovou školy, ale postrádá se jedna učitelka a tři žáci.

Hasiči zahájili průzkum po celé budově školy. Při něm byly v prvním patře nalezeny čtyři pohřešované osoby. Hasiči jim ihned nasadili kyslík a následně je transportovali před budovu. Poté byly evakuovaným žákům a zaměstnancům předvedeny hasičské vozy na dvoře školy.

Hasiči se tak díky cvičení seznámili s novými prostory a naši žáci a zaměstnanci s tím, jak se mají chovat při případném vypuknutí požáru.

Šárka Žáková
Odborný referent