Burza škol ve Vimperku

V úterý 3. října 2023 pořádala Jihočeská hospodářská komora, ObHK Prachatice (Oblastní kancelář JhK Prachatice), další ročník burzy škol v MěKS ve Vimperku.

Naše škola představila nabídku studijních a učebních oborů žákům základních škol, a to v oblasti elektro, stavební, zemědělské, strojírenství a v oborech gastronomie a služeb.

Uchazeči o studium mohli využít odborné konzultace přímo se zástupci naší školy. Vyzkoušeli si polyfúzní svařování, svařování na svářečském simulátoru a seznámili se s tiskem na 3-D tiskárně. Žákyně oboru Kadeřník – vizážista zajišťovaly pod vedením učitelky odborného výcviku případným zájemcům diagnostiku pleti nebo úpravu vlasů. Obor Kuchař – číšník se zase staral o občerstvení pro návštěvníky našeho stánku. Díky danému časovému rozvrhu měla každá škola dostatek času a prostoru k prohlídce a dotazům.

Za všechny, kdo se podíleli na přípravě a organizaci této burzy, doufáme, že se akce líbila a že naše škola zaujala co nejvíce žáků i rodičů. Závěrem bychom tímto rádi poděkovali JHK za přípravu akce.

Tým SŠ Vimperk a SŠ Prachatice