Šumava potřebuje vaše hlasy

Šumava potřebuje vaše hlasy. Pomozte jí!

 

Jde vám politika krkem? Jsou podle vás politici nekalé zkorumpované živly?

Pokud politice bez výhrad věříte, politikům odezíráte od úst a jste přesvědčeni o jejich „čistotě“, následující řádky číst nemusíte. Pravděpodobně půjdete své kamarády, rodinné příslušníky a blízké známé, podpořit tak jako v minulosti.

 

Podle sociologických průzkumů je ale až 85 % těch, kterým politika leze krkem a raději půjde okopávat brambory než ztratit 20 minut času a jít k volebním urnám. Tak než se rozhodnete definitivně vynechat i letošní volby, přečtěte si následující řádky.

 

Osud Šumavy a Pošumaví, přírody, měst, vesnic a hlavně lidí v nich, by vám neměl být lhostejný. Patříte-li alespoň malou částí k Šumavě, víte to.

 

Víte ale také, že život ani tady není bezproblémový – ať jste podnikatel nebo úředník máte strach o práci, bojíte se propuštění a sociální nejistoty, chcete aby nezavřeli vašim dětem školu, nebo nezrušili nemocnici (Sušice, Vimperk… Prachatice?). Je vám líto, že německá strana Šumavy je hezčí, že se tam lidem lépe žije, je bezpečnější a zabezpečenější?

 

To co jsme jako národ v poslední době výrazně ztratili, je důvěra v lidskou sounáležitost a spoluzodpovědnost. Říkáme, že nemáme šanci s tím něco udělat… ale NENÍ TO JEN VÝMLUVA? Je pohodlnější sedět u zpráv a nadávat na politiky, kteří se ‘nahoru’ dostali mj. i proto, že jsme nešli volit?!? Pohodlnější možná ano, ale velmi krátkozraké…

 

I když nevěříte politice na „vysoké úrovni“ znáte určitě lidi, kteří pro Šumavu a její lidi už teď dělají hodně prospěšného a mohli by udělat i víc bez ohledu na to, za jakou politickou stranu kandidují. Právě politici volení „zdola“ mají příležitost za nás mluvit, jednat.

V nadcházejících volbách kandiduje „za Šumavu“ mnoho lidí – některé znáte osobně, jiné jen z doslechu nebo podle výsledků jejich práce. S vysokou pravděpodobností budou za Šumavou a jejími regiony, v krajských zastupitelstvech i v Senátu, „stát“ i nadále – dejte jim tedy důvěru a šanci.

 

„Vašich 20 minut“ věnujte těm, o nichž si myslíte, že za svými názory a postoji, které jsou vám blízké, budou stát a dokážou využít své pozice ve prospěch Šumavy.

 

Pojďte volit starostku Volar Martinu Pospíšilovou, senátorku a bývalou starostku Sušice JUDr. Jiřinu Rippelovou, starostu Sušice Bc. Petra Mottla, bývalého starostu Vimperka  

 Mgr. Pavla Dvořáka, současného starostu města Vimperka Ing. Bohumila Petráška, Ing. Jaroslavu Martanovou místostarostku Vimperka či Ing. Roberta Zemana místostarostu Prachatic…

Dejte důvěru a hlas „svým“ zastupitelům, politikům – za Sušicko Ing. Mileně Stárkové, Mgr. Zdeňce Řezníčkové, starostovi městyse Kolinec Mgr. Pavlu Princovi, řediteli NP Šumava Ing. Jiřímu Mánkovi a dalším.

 

I vy jste odpovědní za budoucnost Šumavy. Co předáte další generaci?