Jan Vastl osmý na světovém poháru

Na víkendovém závodě světového poháru v cyklokrosu v Táboře dosáhl vynikajícího úspěchu student vimperského gymnázia Jan Vastl, člen týmu Česká spořitelna Specialized Junior MTB. V padesátičlenném startovním poli juniorů se dostal hned po startu do sedmičlenné skupiny, která se vytvořila za vedoucím závodníkem. V závěrečném okruhu mu trochu došly síly, ale do cíle dojel na vynikajícím osmém místě. Z české reprezentace to byl druhý nejlepší výsledek za třetím Karlem Pokorným. Filip Kubín dojel na 34. místě. Příští týden čeká závodníky další světový pohár v Plzni.

Junioři:
1. van der Poel (Niz.) 37:39, 2. Hermans (Belg.) +40, 3. Pokorný (ČR) +1:04, 4. Budding (Niz.) +1:04, 5. Owen (USA) +1:05, 6. Cleppe (Belg.) +1:05, …8. Vastl +1:19/ Česká spořitelna Specialized MTB junior / , 14. Ťoupalík +2:08, 23. Svrčina +3:00, 25. Dejmek +3:08, 31. Lehký +3:29, 34. Kubín +4:01/ Česká spořitelna Specialized MTB junior / , 36. Honzík +4:35, 39. Vrána (všichni ČR) +4:45.