Proč není chodník v Družstevní ulici směrem na Boubskou?

DOTAZ: Proč nebyl vybudován chodník v celé ulici Družstevní směrem na Boubskou?  I přesto, že měli místní obyvatelé v době cca před deseti lety, kdy zde stavěli rodinné domy, od vedení města příslib, že chodníky budou vybudovány. Obyvatelé se obávají možného neštěstí, protože chodci jsou nuceni chodit po kraji silnice. Podle jakých kritérií se rozhoduje, který chodník bude ve Vimperku opraven, nebo v případě novostaveb vybudován?

 

 

{gallery}vimperk/2012/listopad2012/chodnik_boubska/{/gallery}

 

 

ODPOVĚĎ STAROSTY VIMPERKA BOHUMILA PETRÁŠKA:

 

Návrh na výstavbu chodníku v ulici Družstevní směrem k osadě Boubská se řeší od roku 2001. Město Vimperk nechalo vypracovat studii „Návrh chodníku „Homolka” – k.ú. Boubská”. Na základě této studie vstoupila do jednání s vlastníky dotčených pozemků. Z důvodů neúměrných požadavků ze strany některých vlastníků, které nepřiměřeně navyšují cenu realizace nového chodníku, nedošlo k vzájemné dohodě a v přípravě výstavby nového chodníku se nepokračovalo.

 

O celkové opravě nebo případném vybudování nových chodníků rozhoduje Zastupitelstvo města Vimperk a to buď v rámci schvalování rozpočtu na příslušný rok, nebo v rámci schválení příslušné změny rozpočtu v daném roce.

 

 

 

Máte-li také dotaz týkající se dění Vimperka, napište nám na adresu: vimperk@sumava.eu

 

 

připravil: (jr)