NE-35 procent prvních zón v NP Šumava

PETICE: Petice „NE-35 procent prvních zón v NP Šumava” byla  7.listopadu odevzdána v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR do rukou jejího místopředsedy Jiřího Olivy a poslankyně a místopředsedkyně Petičního výboru PS Hany Orgoníkové. Ti převzali petiční archy s počtem téměř 11 000 podpisů občanů z celé ČR od členů petičního výboru: Petra Martana, poradce v lesnictví, Naděždy Kavalírové, předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR a Josefa Kalbáče, poradce prezidenta republiky.

 

Podepsaní občané odmítají zvyšování rozlohy prvních zón v návrhu zákona o NP Šumava, který předkládá Ministerstvo životního prostředí České republiky. Vyzývají zákonodárce, aby odhlasovali zákon, který trvale určuje 1. zóny v rozsahu do 20% území a zamezuje tak dalšímu usychání lesů.

 

Jde o 9 000 ha zelených lesů, které mohou být zachráněny před uschnutím tím, že nebudou zákonem zařazeny do 1. zón ihned či v budoucnu. Návrh zákona otevírá cestu k uschnutí lesů v oblastech Povydří, Křemelné, Kvildy a Borové Lady. Jde o 9 000 ha lesů, v nichž by mohl i v budoucnu existovat vysoký zelený les a v jeho stínu růst nový. Jedině tak to má být.

 

za petiční výbor: Petr MARTAN

 

Foto: tiskové středisko PS P ČR

 

img 6497

 

Na snímku zleva: Jiří Oliva, Hana Orgoníková, Petr Martan, Naděžda Kavalírová