Nezaměstnaným se naskýtá získat práci v Německu

Lidem, kteří by chtěli pracovat v Německu, by mohly pomoci poradenské dny, které se na konci měsíce uskuteční ve Vimperku a v Prachaticích. Na akci bude přítomna i pracovnice německého úřadu práce.

 

Poradenské dny pořádá EURES (Evropské služby zaměstnanosti), do jehož sítě patří téměř všechny evropské úřady práce, tedy i český. Tato akce se uskutečnila už v loňském roce, kdy se dostavilo ve Vimperku a Prachaticích kolem čtyřiceti zájemců o práci v sousedním Německu. Nechyběli mezi nimi ani zájemci zájemci ze vzdálenějších míst, mimo jiné ze Strakonic i Písku.”Máme informace, že někteří práci v Německu získali a EURES jim pomohl,” říká EURES poradce Libor Šimánek z českobudějovického krajského úřadu práce.

 

U uchazečů se předpokládá alespoň komunikativní znalost němčiny. Pokud chtějí využít služby EURESu a zúčastnit se poradenských dnů na konci měsíce, musí vyplnit na stránkách www.eures.cz tzv. Arbeitspaket. Pracovnice německého úřadu práce pak do Vimperka a Prachatic přiveze už konkrétní nabídky “šité na míru”. Nejprve se uskuteční půlhodinové představení programu a poté dojde k individuálním pohovorům s odbornými pracovníky. Jak nám sdělil Libor Šimánek, výběr je široký, nabídka zahrnuje všechny pracovní obory. Zájemcům bude přednostně nabízena práce v regionu Pasov, ale v případě, že by uchazeč netrval na práci těsně za hranicemi, mají německé úřady v současné době v evidenci po celé zemi půl milionu volných pracovních míst.

 

 

JR

 

 

121128 vimperk, prachatice - poradensky den