Lupiči ze čkyňské pošty zkusili štěstí znovu

Ta samá dvojice, která se neúspěšně pokusila loupit na poště ve Čkyni, se s největší pravděpodobností pokusila napravit nezdar ve Štěkni nedaleko Strakonic.

 

O loupežném přepadení jsme jako první informovali zde: Mladý pár přepadl poštu ve Čkyni. Jak dodatečně upřesňuje policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová, dvě osoby maskované tmavým šátkem či kuklou v obličeji a s kapucí přes hlavu okolo desáté hodiny dopoledne vstoupily do místnosti pošty a obsluhující ženě za přepážkou oznámily, že se jí nic nestane. Zaměstnankyně začala před pachateli ustupovat a spolu s další kolegyní se jí podařilo aktivovat zařízení centralizované ochrany. Pachatelé ihned poté prostor opustili a odešli neznámo kam, aniž by způsobili fyzickou nebo majetkovou újmu. Prachatičtí kriminalisté ve spolupráci s vimperskými policisty začali po pachatelích ihned intenzivně pátrat. Ti však již byli na útěku a nejspíše plánovali další skutek, který dokonali hned v ten samý den odpoledne.

 

Tentokráte se stala cílem před půl čtvrtou odpoledne peněžní instituce ve Štěkni. Deset minut před koncem pracovní doby přistoupili muž a žena k pracovnici přepážky a předložili jí papír s textem, kde požadovali vydání peněz nebo budou střílet. Pracovnice nemohla peníze ihned vydat, protože se nacházely v časovém trezoru. Pachatelé řekli, že si na peníze počkají. V tu chvíli však vešel do objektu další zákazník, který pachatele vyrušil. Poté oba utekli. Jak se podařilo vyšetřovatelům zjistit, nasedli do automobilu značky Opel zašlé tmavě červené barvy a odjeli s ním směrem na Písek. V automobilu měl být podle zjištěných informací bílý pes, nejspíše bišon. Ani při tomto přepadení tak pachatelé nezískali požadované peníze.

 

“Podle zjištěných informací mají oba skutky na svědomí s největší pravděpodobností totožní pachatelé,” konstatovala k případu policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Po dvojici v současné době intenzivně pátrají kriminalisté z obou okresů.

 

(red)