policie

Poštovní fantom dopaden

Lupiče, který přepadával pošty na Plzeňsku, Rokycansku a Berounsku, dopadli policisté přímo při činu v Kařezu. Na poštu vtrhli v okamžiku, kdy muž na úřednici mířil pistolí. Nyní už čelí obvinění z loupeže. Podle vyšetřovatelů přepadával pošty, protože potřeboval peníze na placení dluhů. Policisté na lupiče narazili minulý čtvrtek v Kařezu.

“V obci si všimli podezřelého vozu a také muže, který se choval podezřele. Když vstupoval do objektu pošty, neváhali a ihned zakročili. Muž už znovu mířil zbraní na úřednici,” popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Lupič se policistům hned vzdal a s pouty na rukou záhy putoval k výslechu. Ukázalo se, že je to čtyřiatřicetiletý muž z Berounska, který nyní žije v Rokycanech. Kriminalistům se přiznal k sedmi loupežím.
“Ve čtyřech případech získal peníze, ale při sedmém přepadení byl zadržen. Celková škoda činí více než 150 tisíc korun,” uvedla Ladmanová.

Při výslechu se muž přiznal, že 17. srpna přepadl poštu v Kařezu,  21. září poštu v Zaječově na Berounsku, 23. října poštu v obci Praskolesy na Berounsku, 26. října řádil ve Volduchách a 6. listopadu Tymákově na Plzeňsku. V pátek 16. listopadu se opět vrátil do Zaječova, při poslední akci 22. listopadu ho už zatkli policisté.

Scénář přepadení byl vždy stejný, lupič na úřednice mířil pistolí a chtěl peníze v hotovosti. Policistům pak při výslechu řekl, že peníze potřeboval na splácení svých dluhů a půjček. Na jednání soudu muž čeká ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení.
zdroj: pp, idnes.cz