Chtěl jsem na divadlo, měl jsem smůlu

NÁZOR TOMÁŠE KOŠKY: V pondělí po obědě jsem se čistě náhodou dozvěděl, že ve vimperském kulturním středisku bude večer divadlo. Nemyslím  to, co se odehrává jednou měsíčně také shodou okolností v pondělí, ale s opravdu profesionálními herci – Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem.

 

Pátral jsem, proč se mi toto nedoneslo dříve a zjistil jsem, že reklama na toto kulturní vystoupení byla velmi chabá a že nejsem sám, kdo toto neví. Na stránkách MěKS jsem po dlouhém hledání našel zmínku, o co se bude jednat, bohužel jsem se nedozvěděl začátek, a tak jsem musel zajet před kino, abych zjistil, v kolik mám zajít.

 

Když jsem si před začátkem vystoupení chtěl zakoupit vstupenku, bylo mi sděleno, že je vyprodáno. Prý se není čemu divit, když je možno v našem kině usadit pouze 150 diváků, a tím pádem to bylo hned vyprodáno.

 

Připomnělo mi to rozhovor s panem Pulkrábkem, proč se nedigitalizovalo naše kino. Vždyť do Volyně, která má 1500 obyvatel po digitalizaci chodí stejně jen 100lidí, a tak by to ve Vimperku nemělo cenu.

 

Ale zpět k divadlu.

 

Napadá mě, proč na stránkách MěKS o vyprodání nebyla zmínka. Proč když těch cca 150 vstupenek bylo i přes tak ubohou reklamu hned pryč? Když si někdo dá námahu toto vše uspořádat, proč toto neuspořádá ve větším sále a neudělá se tomu větší reklama? Nebo jde jen o to uspořádat prostě nějaké vystoupení a udělat si čárku, že se to udělalo? Neměl by tu být MěKS pro lidi, aby jim přinesl do Vimperka trochu té kultury a hlavně je o tom dostatečně informoval, aby mohli přijít všichni, co o to mají zájem, a nejen ti, co se o tom náhodou dozvědí a hlavně včas, než se představení vyprodá ?

 

 

Tomáš KOŠKA

 

 

 

VYSVĚTLENÍ JAROSLAVA PULKRÁBKA, ŘEDITELE MĚKS:

 

 

“Představení Don Quijote bylo opravdu velice rychle vyprodáno, a proto jsme nedělali další propagaci, což je asi logické. V sále MěKS se toto představení konalo s ohledem na technické požadavky (např. scénické osvětlení). Divadelní představení budeme nabízet každý měsíc (v různé cenové relaci) včetně pánů Lábuse a Kaisera. Myslím, že je běžné, že u kvalitního pořadu se v den konání akce lístky neseženou.”