Parkem v kočáře i (nejen) na jaře

kocar park zima

ilustrační foto Štěpán Rosenkranz

 

Správa NP Šumava rozšiřuje nabídku pro veřejnost o jízdy v kočáru. Dává přitom šanci soukromníkům s koňmi.

Možnost navštívit zajímavá místa a turistické cíle v Národním parku Šumava netradičně chce nabídnout Správa Národního parku Šumava díky koňským povozům. Přitom dává šanci soukromým majitelům koní v regionu NP, aby se do projektu zapojili. Sama nabízí propagaci, zázemí i průvodcovské školení pro zájemce z řad kočích. Tento program by měl pomoci poznat dobře národní park nejen dobrodruhům či naopak romantikům, ale i hendikepovaným nebo méně fyzicky zdatným osobám.

 

Správa NP Šumava chce navázat na loni velmi oblíbené vyjížďky v koňských povozech, které by ale měly být v absolutně novém hávu.

 

Připravujeme několik zajímavých tras, které povedou jak po známých, tak neznačených a tedy neznámých lesních cestách. Budete mít možnost pokochat se dalekými výhledy přes horské louky, ale nahlédnete i do interiéru věkovitých lesů Šumavy. Výpravy v kočáře vás dovedou k mnoha atraktivním cílům a to především v centrální části Národního parku Šumava,” tvrdí mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

 

„Tyto trasy připravujeme pro majitele tažných koní, kteří by tuto službu chtěli provozovat ve spolupráci s námi jako partnerští kočí Národního parku Šumava. My nabízíme plnohodnotné průvodcovské proškolení, možnosti ustájení za režijní ceny v Borových Ladech, Kvildě a Srní a celosezónní propagaci,” dodává Jan Dvořák.

 

Nabídka je určená všem majitelům koní a povozů, kteří absolvují jednodenní školení, splní předem dané podmínky, které jsou vyvěšeny na internetových stránkách Správy NP Šumava a mají chuť netradičně návštěvníkům představovat krásy Šumavy i své koně.

 

Všichni zájemci o spolupráci se mohou přihlásit na školení a následující cvičnou jízdu do 5. dubna 2015. Přihlášky zašlete e-mailem na: pavla.kolarova@npsumava.cz nebo písemně na adresu Správa NP Šumava, 1. máje 260, 385 01 Vimperk. V hodnotící komisi zasedne mimo jiných také Kamila Petrová, předsedkyně zkušební komise specializačních zkoušek pro hiporehabilitační koně. Podmínky pro přihlášení a následnou spolupráci naleznete na www.npsumava.cz. Popř. další informace poskytne kontaktní osoba Pavla Kolářová (tel. 731 530 356).

 

-tz nps-