Češi a bavoráci se ve Čkyni potili na horských kolech

Češi a bavoráci se ve Čkyni potili na horských kolech.

Čkyně opět ožila závodním duchem. Slunce, adrenalin, pot, slzy a pivo Dudák. Taková byla první červnová neděle ve Čkyni.

A přesto se jelo dál

Místní sportovní oddíl Outdoor Kids pod vedením Jiřího Mánka st. tam připravil další ze sportovních akcí, které jsou atraktivní jak pro závodníky, tak pro diváky. Ve Čkyni se jel další díl seriálu Jihočesko-Bavorských závodů na horských kolech Šumavský pohár MTB, kterého se účastní čeští a bavorští vyznavači cross coutry na horských kolech. Ve Čkyni se tentokrát sešlo na 150 závodníků a organizátoři pro ně připravili skutečný zážitek. Závodilo se celkem v 19ti kategoriích od nejmenších dětí na odstrkovadlech až po muže kategorie ELITE. Vyšlo počasí, tratě i zázemí byly výborně připraveny a ceny vítězům udělaly radost. Závodilo se na třech okruzích 600, 1400 a 3000 metrů. Nejdelší a také nejnáročnější okruh s převýšením téměř 100 metrů absolvovali muži Elite celkem 7x a i proto byl tento závod velmi náročný. Trať vedla přes louky, meze, potokem, nechyběla nepříjemná stoupání a příkré meze ve sjezdech. Závodníci i diváci si rozhodně přišli na své. Pro děti byly připraveny balónky nafouknuté heliem a hodnotné ceny především od strakonické firmy BIKEFACTORY doplňovaly perníčky, koláče a pro dospělé pak pivo Dudák, vynikající chléb z pekárny Radodín a muži Elite si za své výkony dokonce odvezli finanční odměny. „Myslím, že to stálo za to a je na místě poděkovat všem kdo nám pomohli. Patří mezi ně: Obec Čkyně, Bikefactory Strakonice, Pivovar Dudák, Pekařství Radotín, M2 Sport, MK cykloservis, DMC, s.r.o., Uniwell Zdíkov, SportSoft, s.r.o., ŠumavaNET, Jaromír Kainc, Jiří Pešek, Jakub Havel, Josef Nárovec, Libor Schoř, Michal Bártík ze ŠumavaNETu , o bezpečí závodníků se starala IZS NP Šumava a o pohodu všech samozřejmě všichni rodiče našich Outdoor Kids“, uzavřel a zhodnotil akci ředitel závodu Jiří Mánek.